نامه ای خوب و جذاب بنویسیم !

نامه ای خوب و جذاب در پارت ۱ رایتینگ آیلتس خود بنویسیم!

همانطور که می دانید در تسک یک آیلتس جنرال از شما می خواهند تا در مدت زمان ۲۰ دقیقه نامه ای با حداقل ۱۵۰ کلمه بنویسید. خوب ! برای نوشتن این نامه باید به یک سری مسایل مهم و تکنیک های کاربردی تسلط داشته باشیم تا بتونیم نمره ی خوبی رو بگیریم. تسک یک آیلتس جنرال برای به چالش کشیدن توانایی شما در رابطه با نوشتن نوع خاصی از نامه طراحی شده است. این نامه می تواند Formal , Informal و یا Semi- Formal باشد.  در این بخش ار رایتینگ از شما خواسته می شود نامه ای به یک دوست یا شاید نامه ای به افرادی که از لحاظ جایگاه از شما بالاتر هستند مثل مدیر یا سرپرست شما بنویسید یا حتی میتونه نامه ای به همکار یا همسایتان باشد.

 در هر کدام از صورت های ذکر شده در بالا از شما خواسته می شود که مشکل یا چالشی که بوجود آمده است را با اطلاعات داده شده در صورت سوال با نوشتن یک نامه بیان کنید. این چالش میتواند مثبت و منفی باشد. به عنوان مثال، نامه ی شما میتواند در رابطه با ارتقای شغل یا عوض کردن شغل فعلیان و یا شرکت در یک دوره ی مهم آموزشی باشد. در مقابل میتوان گفت که این چالش به صورت منفی هم می تواند خودش را نشان دهد و بیان مسیله ای مانند نامه ی شکایت از محصول خاص یا عنوان نارضایتی از شرایط فعلی را ارایه دهد. به هر صورت نامه ی شما باید در غالب جملات کامل و با محتوا و در عین حال کاملا مرتبط با یکدیگر تنظیم و کامل شود.

 از شما انتظار میرود که قابلیت پاسخ دادن به مسایل زیر را در قالب یک نامه داشته باشید :
۱. توانایی ساختن داستان های خیالی در رابطه با سوالات ارایه شده در هر bullet point سوال.
۲. ارایه اطلاعات مستند برای support کردن مطالب کلیدی هر bullet point.
۳. بیان احتیاجات و آنچه که شما دوست دارید یا ترجیح میدهید در قالب پاراگراف های نامه.
۴. ارایه نظرات کاملا subjective نسبت به مسایل عنوان شده درbullet point ها.

خوب همانطور که در نکات بالا می بینید، در تسک یک آیلتس جنرال شرکت کنندگان آزمون آزادی عمل بیشتری نسبت به سوالات تسک یک آکادمیک دارند و میتوانند به راحتی داستانی ساختگی را با تجربیات خود ترکیب کرده و در قالب جملات پاراگراف بندی شده عنوان کنند. سوالات در نوع نامه کاملا با مسایل روز مره ی زندگی ما تطبیق داده شده و سوالات و عناوین به هیج وجه سخت و دور از ذهن نیست، پس می توان مدعی آن بود که چالش خاصی در این زمینه برای شرکت کنندگان آزمون جنرال در بخش رایتینگ تسک یک نخواهیم داشت.

 چالش های ممکن پیش روی شما ! در سوالات:
۱. تُن نامه را تشخیص دهید. به چه کسی نامه مینویسید!؟ شخصی با جایگاه اجتماعی خود یا یک دوست!؟ 
شخصی بزرگتر از شما (از لحاظ سنی) یا شخص با اهمیت از حیث جایگاه اجتماعی یا شغلی !؟ یا فردی که شما فقط در آن درخواستی دارید تا برای شما انجام دهد و از طریق کار با آن آشنا شدید!؟
۲. تاپیک اصلی یا مطلب اصلی نامه را تشخیص دهید. آیا نوعی شکایت است!؟ 
یا تعریف یا تمجید اشخاص مهم !؟ آیا نامه ی شما نوعی درخواست است !؟ این درخواست، درخواست اطلاعات است یا نوعی نیاز شخصی و کاری می باشد!؟ یا نظری از شما خواسته شده است!؟
۳. قبل از شروع به نوشتن به مطالبی که می توان در نامه خود استفاده کنید فکر کنید و آن ها را دسته بندی کنید ! چه چیزی میخواهید بگویید !؟ به تحربیات خود رجوع کنید و از آن ها مطالبی را به شکل داستان در بیاورید.
۴. تمام اطلاعات باید مربوط به bullet point های سوال باشد. به هیچ وجه اطلاعات بیرون از سوال و حیطه ی سکال عنوان نکنید!
۵. شروع و پایان نامه ی خود را متناسب با نوع نامه و تَن نامه انتخاب کنید.
۶.لغات مرتبط با مطالب ارایه شده را انتخاب کرده و براساس نوع نامه و شخصی که قرار است نامه شما به دستش برسد آنها را استفاده کنید.
در پست های بعدی به برسی نوع سوالات در بخش رایتینگ نامه ی ایلتس جنرال می پردازیم.

نظرات (10)

  1. محمد

بخدا خیلی خوبید استاد میکاییلی .... مرسی. ???????????????????????

  1. محمد رضا قطبی زاده

دست شما درد نکنه استاد میکائیلی عزیز

  1. سمیرا

ممنون از شما ...واقعا بیان برتر بهترینه.... خداحفظتون کنه . این مطالبی که میزارید واقعا عالیه

  1. وحید

استاد میکاییلی ممنون. دستتون درد نکنه. نکات خوبی بود.

  1. امیر
  1. رسول

ممنون نکات خوبی بودن

  1. سعید

مرسی استاد علی ...

  1. Reza

ممنون علی جان.

  1. Darya

ممنون استاد . مرسی از زحماتتون.

  1. Maryam

استاد میکاییلی واقعا کمتر کسی رو دیدم که همیشه همراه شاگردانش باشه . ممنون از شما . منتظر ادامه این پست ها هستیم. مرسی . مرسی .

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.