باید سریع و یا آهسته صحبت کنم؟

یکی از سوالات مهم در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) که در میان داوطلبان بسیار مطرح است، آرام و یا سریع صحبت کردن است. بعضی از داوطلبان فکر می کنند که اگر سریع صحبت کنند می توانند نمره بهتری از این بخش از آزمون کسب کنند. قبل از پاسخ دادن به این سوال بهتر است نگاهی به عواملی که در آزمون اسپیکینگ (IELTS Speaking) ارزیابی می شوند داشته باشیم.  

نکاتی که مورد بررسی قرار خواهند گرفت زیر مجموعه ای از فاکتور Fluency می باشند که تنها ۲۵% از کل نمره را دربر می گیرد که خود شامل 3 عامل Flow ، Smoothness و Coherence می باشد.

 

Flow: این فاکتور روانی و یا سلیس صحبت کردن داوطلب را مورد ارزیابی قرار خواهد داد و باید برای کسب نمره ۶ و یا بالاتر مورد توجه قرار گیرد. همچنین سعی کنید به اگزمینر نشان دهید که می توانید به سوالات به صورت طولانی و روان پاسخ دهید و نه کوتاه و مختصر.

Smoothness: مربوط به بخشی از گفتار می شود که داوطلب چقدر گفته های خود را با مکث، تامل، سکوت طولانی و اصلاح مطالب گفته شده درگیر می کند و این موارد روانی و سلیس بودن صحبت ها را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر هدف شما گرفتن نمره ای بالاتر از 6 می باشد حتما باید از مکث های طولانی و تکرار پرهیز کنید.

Coherence: داشتن Coherence مستلزم آن است که صحبت های داوطلب به درستی توسط اگزمینر درک شود. به این معنی است که هرچند داوطلب به روانی صحبت می کند اما صحبت هایش دسته بندی، ترتیب و نظم منطقی ندارد و مخاطب را گیج می کند و در نهایت باعث از دست دادن نمره خواهد شد.

 

بنابراین با توضیح موارد ذکر شده بهتر است که در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) سریع و یا آرام صحبت کنید؟

تا زمانی که سرعت ثابتی را حفظ کنید می توان به کسب نمره ای خوب امیدوار بود. از آرام آرام صحبت کردن پرهیز کنید چراکه اگزمینر سرنخ صحبت های شما را از دست خواهد داد. به علاوه سعی نکنید که سریع صحبت کنید چون ممکن است که فاکتور Coherence بودن را از دست بدهید. در نتیجه سعی کنید که در صحبت های خود سرعت متعادلی داشته باشید (نه آرام و نه سریع)، پاسخ های خود را گسترش دهید و کوتاه جواب ندهید، از مکث های طولانی پرهیز کنید، صحبت های خود را تکرار نکنید، اشتباهات خود را بیش از یک و یا دوبار اصلاح نکنید و یک ترتیب منطقی را در طول پاسخ دهی به سوالات رعایت کنید.

 

نظرات (2)

  1. پدرام

بسیار منطقی و عالی توضیح داده شده. دقیقا منطبق بود بر دو بار آزمون speaking که من دادم و یک بار 6 و یک بار 7 شدم.

  1. Somayeh

ممنون از توضیحات شما

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.