آیا همه ی بخش های آزمون اسپیکینگ (Speaking) مهم است؟

فاکتور مهمی که برای ارزیابی در تمام بخش های آزمون اسپیکینگ حائز اهمیت است نحوه ی ارائه می باشد و اگزمینر با بررسی 4 فاکتور شامل:

  • Fluency and Coherence
  • Lexical Resource
  • Grammar
  • Pronunciation

سطح اسپیکینگ داوطلب را ارزیابی و بررسی خواهد کرد.

 

بخش اول آزمون اسپیکینگ ( Speaking Part 1 )

   اگر داوطلب فقط بتواند بخش اول آزمون را به خوبی صحبت کند ولی در ادامه نتواند از مهارت انگلیسی صحبت کردن خود استفاده کند، مسلما نمره خوبی نخواهد گرفت بلکه باید برای کسب نمره ای مطلوب در هر 3 بخش به خوبی صحبت شود.

سوالات بخش اول در مقایسه با سایر بخش ها آسان تر است که سوالات معمولا، شخص داوطلب و یا در مورد کشورش خواهد بود. بنابراین از کسانی که از سطح بالاتری در زبان انگلیسی برخوردار هستند انتظار می رود به سوالات این بخش به بهترین نحو ممکن پاسخ دهند.  اگر به سوالات کوتاه پاسخ داده شود، مثل “ Yes, I do” و یا “No, I don’t” سطح زبان شما خوب ارزیابی نخواهد شد. بنابراین قبل از شروع بخش 2 شما نمره خوبی را دریافت نکرده اید. لازم است داوطلب در مورد سوالات مطرح شده پاسخ تشریحی و نه اما خیلی طولانی ارائه دهد.

 

بخش دوم آزمون اسپیکینگ ( Speaking Part 2 )

   در بخش دوم ازمون اسپیکینگ (Speaking) اگزمینر پس از ارائه Cue Card، بدون آنکه صحبت های داوطلب را قطع کند به ایشان گوش فرا می دهد. ازاین رو در مدت زمان 1 الی 2 دقیقه با روان صحبت کردن و با استفاده از لغات متنوع شانس کسب نمره ای خوب وجود دارد.

در انتهای بخش دوم آزمون، اگزمینر یک ایده کلی از نمره شما را می تواند داشته باشد. بنابراین اضافه کردن اطلاعات و جزییات بیشتر در باره موضوع Cue Card، می تواند منجر به استفاده از دایره لغات و گرامر بیشتری شود. به عنوان مثال بیان صحبتی از زمان گذشته و ارائه ایده هایی برای آینده زمان های گرامری متفاوتی را شامل می شوند که داوطلب را برای گرفتن نمره ای بهتر یاری خواهد کرد. همچنین با احساس صحبت کردن (همانند یک فرد بومی) نیز فاکتوری تاثیرگذار خواهد بود.

 

بخش سوم آزمون اسپیکینگ ( Speaking Part 3 )

   در این قسمت اگزمینر با پرسیدن سوال های دقیق تر و عمیق تر که احتیاج به دانش زبانی بیشتری دارند سطح زبان داوطلب را می سنجد. برخلاف بخش اول آزمون که سوالات شخصی بودند در این بخش سوالات بیشتر مربوط به مسائل روز دنیا می باشد که مسلما نیاز به دانش و اگاهی بیشتری دارد.

بنابراین در بخش سوم داوطلب فرصت نشان دادن توانایی و مهارت خود در استفاده از گرامرهای متنوع، دایره لغات، تلفظ و روانی صحبت (Fluency)  را دارد و همچنین، ارائه ی مثال و جزییات بیشتر در مورد ایده ها و نظرات می تواند به کسب نمره ای بهتر کمک کند.

 

در ادامه برخی از سوالات پرتکرار داوطلبان پاسخ داده می شود.

 اگزمینر نمره داوطلب را چه زمانی می دهد؟

   ممتحن در بخش سوم آزمون نسبت به نمره داوطلب تصمیم گیری کرده و در پایان آزمون نمره نهایی را خواهد داد.

آیا اگزمینر نمونه ای از پاسخ سوالات را دارد؟

   خیر. پاسخ به سوالات به نسبت داوطلبان می تواند بسیار گسترده و متنوع باشد. از این رو هر داوطلب با توجه به سطح زبان و دانش زبانی خود ارزیابی می گردد. بنابراین هیچ نمونه پاسخ مشخصی از قبل وجود ندارد.

اگر داوطلب به یک سوال پاسخ ندهد، آیا نمره وی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟

   اگر داوطلب بتواند توانایی خود را در صحبت کردن نشان دهد و به خوبی به باقی سوالات پاسخ داده باشد، با عدم پاسخ گویی به یک سوال همچنان شانس گرفتن نمره ای خوب را می تواند داشته باشد.

اگر ایده های داوطلب در آزمون متنوع نباشد، نمره خوبی نخواهد گرفت؟

   آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking Test) فقط سطح زبان انگلیسی داوطلب را بررسی خواهد کرد و نه ایده ها را. در آزمون رایتینگ ایده ها، پاسخ ها و اینکه چگونه پاسخ ها گسترش داده شده و بیان می شوند، مورد ارزیابی قرار می گیرد. در آزمون اسپیکینگ لغات (Vocabulary)، گرامر (Grammar)، روانی صحبت (Fluency) و تلفظ (Pronunciation) مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

از این لینک می توانید IELTS Speaking Band Descriptors را مشاهده کنید.

 

نظرات (2)

  1. davod akbarzadeh

thanks for your guide

  1. مهناز

عالی بود سپاس

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.