چگونه ایرادهای خود را در بخش اسپیکینگ آیلتس کاهش دهیم؟

شش تکنیک آسان برای درست صحبت کردن در مصاحبه آزمون آیلتس (IELTS)

تکنیک شماره یک: تمرین کنید و بعد از تمرین برای هر سوال صدای خود را ضبط کنید و چند بار به صدای ضبط شده خود گوش دهید. این گونه شما متوجه تعدادی از اشکالات خود خواهید شد. بعد از آن از فردی حرفه ای تر بخواهید صدای ضبط شده شما را تصحیح کند. اگر به استادی دسترسی دارید که این کار را برای شما انجام می دهد شما از بقیه شرکت کنندگان در آزمون یک قدم جلوتر هستید. این تکنیک برای آن دسته از اشتباهاتی است که شما متوجه ارتکاب آن ها نشده اید.

تکنیک شماره دو: این تکنیک برای آن دسته از اشتباهاتی کاربرد دارد که شما متوجه آن ها می شوید اما هنگامی که دیگر دیر شده و جمله از دهان شما خارج شده است. در این زمان احتیاجی نیست که عذرخواهی کنید. فقط ایراد خود را با آرمش تصحیح کرده و به صحبت کردن ادامه دهید. حتی هنگام تمرین اگر کسی غیر از شما حضور ندارد ایراد خود را با صدای بلند تصحیح کنید. اگر سر کلاس استاد ایراد شما را به شما می گوید حتما یک بار آن را با صدای بلند تکرار کنید.

تکنیک شماره سه: یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و ایرادهای خود را در آن یادداشت کنید و هر از گاهی به آن نگاهی بیندازید. در این روش شما پس از مدتی متوجه خواهید شد که ایرادهای شما از چه جنسی هستند. به عنوان مثال اگر ایرادهای شما بیشتر از نوع گرامری به هنگام استفاده از فرم گذشته افعال بود می توانید دوباره نگاهی به این مبحث انداخته و آن را دوره کنید.

تکنیک شماره چهار: اگر شما از آن دسته از زبان آموزانی هستید که برای هر مبحث مهم آیلتسی یک سری واژگان کاربردی یاد می گیرید حتما همراه با آن واژه و معنی آن نقش آن در جمله را نیز به خاطر بسپارید. این گونه شما واژه را در جای درست خود در جمله استفاده کرده و احتمال اینکه خطای گرامری داشته باشید کاهش می یابد. به عنوان مثال داوطلبین گاهی اوقات از کلماتی به جای فعل در جمله استفاده می کنند که فعل نیستند.

تکنیک شماره پنج: گوش دهید! اگر دوست دارید ذهن شما با فرم درست جملات و تلفظ درست کلمات آشنا شود سعی کنید فایل های صوتی و پادکست های مختلف گوش دهید. در این روش شما ناخودآگاه کمتر مرتکب خطا هنگام صحبت کردن خواهید شد. در این هنگام لازم نیست که شما تک تک کلمات بیان شده در فایل را متوجه شوید!

تکنیک شماره شش: اگر قصد شما از تمرین تقویت مهارت اسپیکینگ (Speaking) است آن را ننویسید و اگر می خواهید آن را به شخص دیگری ارایه داده یا در آرشیو خود نگه دارید به جای نوشتن صدای خود را رکورد کنید. اشتباهاتی که هنگام صحبت مرتکب می شوید ممکن است هنگام نوشتن ظاهر نشوند. ایرادهایی مثل روان صحبت نکردن یا تلفظ نادرست کلمات از این دسته اند.

در کل هنگام صحبت راحت باشید. لبخند بزنید و از اشتباهات خود را اصلاح کنید. هر بار که شما به یکی از ایرادهایتان پی می برید یک قدم از خودتان و چند قدم از دیگر شرکت کنندگان آزمون آیلتس جلو می افتید. موفق باشید.

 

نظرات (3)

  1. ZARI

عالی بود... ممنون

  1. مرضیه حسینی

هروقت مطالب سایت رو میخونم لذت می برم . روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس خیلی عالیه . مثلا قسمت آخرمطلب این صفحه بعد از اینکه 6 تکنیک را می گوید اضافه می کند : در کل هنگام صحبت راحت باشید ، لبخند بزنید و .... آفرین بر شما و زنده باد روش...

هروقت مطالب سایت رو میخونم لذت می برم . روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس خیلی عالیه . مثلا قسمت آخرمطلب این صفحه بعد از اینکه 6 تکنیک را می گوید اضافه می کند : در کل هنگام صحبت راحت باشید ، لبخند بزنید و .... آفرین بر شما و زنده باد روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس

ادامه مطلب
  1. Mary

عالی بود....سپاس

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.