آزمون PTE یا IELTS

آزمون PTE یا IELTS
آزمون PTE-Academic آزمونی بر مبنای کامپیوتر می باشد که در آن همچون دیگر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی ۴ مهارت Listening / Reading / Writing / Speakin   مورد سنجش قرار می گیرد. تفاوت این آزمون با آزمون IELTS و انتخاب اینکه کدامیک برای ما مناسب تر است بستگی به هدف و توانایی های فردی ما دارد.

اگر از سطح General English  بالایی برخوردار هستید هر دو آزمون برای شما قابل دستیابی خواهد بود اما آزمون آیلتس نیازمند زمان بیشتری برای آماده سازی است در حالی که آزمون PTE-Academic  زمان کمتری برای آماده سازی نیاز دارد . علت این موضوع ماهیت کامپیوتری بودن سیستم نمره دهی در این آزمون است.
اگر فردی هستید که از مهارت self- study برخوردار هستید و می توانید در منزل زمان زیادی را صرف مطالعه کنید آزمون PTE-Academic برای شما گزینه ی مناسب تری خواهد بود چرا که در این آزمون لزوم ایده پردازی بخصوص در بخش essay-writing خیلی محسوس نیست. این ویژگی در بسیاری از قسمت های آزمون برای افرادی که BASE ضعیف تری از دانش زبان دارند راهگشا خواهد بود. در آزمون آیلتس مبحث TASK RESPONSE یعنی توانایی فرد در پاسخگویی منایب به موضوع با ارایه خلاقیت در محتوا و نحوه پاراگراف بندی از جمله مهارت هایی است که نیازمند صرف زمان قابل توجهی است اما در آزمون PTE-A فرد می تواند با استفاده از قالب های پیش فرض و تکرار ایده ها نمره ی بالاتری را کسب نماید.

تفاوت در ماژول اسپیکینگ
ماژول اسپیکینگ آزمون PTE-Academic تاکید بسیاری بر تقویت Oral fluency دارد که در 5 بخش مختلف این فاکتو را مورد سنجش قرار می دهد. نکته جالب این است که ما در ماژول اسپیکینگ آزمون PTE-A می توانیم ضعف مهارت های Reading و Listening را جبران کنند. اما در آزمون آیلتس ما علاوه بر Fluency باید مهارت های مختلفی از جمله بکارگیری واژگان سزح بالا و گرامر پیشرفته و ایده دادن در مورد موضوعات مختلف می باشد.

تفاوت در ماژول رایتینگ
در ماژول رایتینگ آزمون PTE-Academic آنچه می تواند این آزمون را مناسب تر برای افرادی با دانش زبانی کمتر بکند این است که تنها نمره رایتینگ در قسمت رایتینگ آزمون PTE  نیست و همچنین نیاز شدیدی به مهارت PARAPHRASING در معنای واقعی کلمه احساس نمی شود اما در آزمون IELTS مهارت PARAPHRASING از مهارت های کلیدی بخصوص در قسمت Writing است.

تفاوت در ماژول ریدینگ
در ماژول ریدینگ PTE-Academic داشتن دانش بالا در کلمات آکادمیک و گرامر پیششرفته از اهمیت بسزایی برخوردار است. در آزمون IELTS  دانش بر تکنیک ها و روش هایی از جمله SKIMMING و SCANNING حایز اهمیت است اما در ماژول ریدینگ آزمون PTE-A خیلی کاربردی نیست ولی در آزمون PTE-A غالبا تکرار سوالات بسیار بیشتر است و اگر فرد تمرینات تکراری از آزمون های قبلی را مورد مطالعه قرار داده باشد می تواند به راحتی از پس این بخش از آزمون برآید.

تفاوت در ماژول لیستنینگ 
بخش شنیداری آزمون PTE-Academic به عقیده ی بسیاری از داوطلبان سخت ترین بخش آزمون است چرا که علاوه بر لیستنینگ نمره هایی در بخش ریدینگ و همچنین رایتینگ در این ماژول مورد سنجش است. لیستنینگ این آزمون 8 بخش است و فایل های صوتی که در این بخش پخش می شود از سطح بالایی برخوردار است اما روشهایی وجود دارد که می توان با تکیه برآنها از حداقل اطلاعات دریافتی استفاده ی بسزایی کرد و نتیجه ی مطلوب را گرفت.

نتیجه گیری
آنچه PTE-Academic را از آزمون IELTS متمایز میکند ماهیت کامپیوتری و نحوه نمره دهی INTEGRATED در بخش های مختلف این آزمون است. قطعا نمیتوان گفت که گزینه ی مناسبتری نسبت به آیلتس است اما با قطعیت می توان این نتیجه را گرفت که زمان کمتری برای آماده سازی نیاز دارد و رسیدن به نتیجه ی مطلوب زمان کمتری را می طلبد.

نظرات (5)

  1. سعید

خیلی اطلاعات خوب و مفیدی بود
بسیار ممنونم.
لطفا در خصوص کسب نمره بالای 79 نیز توضیح بفرمایید.

  1. نازنین زهرا

هیچکدوم، فقط برادران

  1. نیاز

دوره های PTE ، همش پره . نمیشه بازم باز کنید ؟‌ تورو خدا من و همسرم برای مشاوره اومده بودیم ۲ هفته پیش ... واقعا زمان نداریم . اگر این لطف رو بکنید ممنون میشم

  1. علیرضا

چه اطلاعات خوبی . ممنون از شما

  1. jora

بسیار عالی

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.