آماده سفر شو- لس آنجلس

قبل از مشاهده فیلم، لغات را خوب بررسی کنید، فیلم را چندین بار گوش کرده و بعد از روی زیرنویس آن، بخش‌هایی را که متوجه نشدید بررسی کنید.

حقایق جالب در مورد تابلوی هالیوود در لس آنجلس

۱. تابلوی «هالیوود» (Hollywood Sign) در منطقه‌ی «مونت لی» (Mount Lee) در تپه‌های هالیوود، واقع در لس آنجلس و ایالت کالیفرنیاقرار دارد.

۲. خالق این تابلو فردی متولد لندن بود که در ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و بعدها به عنوان یک نقاش مشغول به کار شد.

۳. ارتفاع هر یک از حروف این تابلو تقریبا ۱۴ متر و طول مجموع این حروف ۱۰۷ متر است.

۴. همان‌طور که اشاره شد، نماد هالیوود در منطقه‌ی مونت لی است. نام این منطقه به دلیل نام یک تهیه‌کننده‌ی رادیویی بود که بیش از ۲۰ هکتار از زمین‌های این منطقه را برای برپایی ایستگاه رادیویی خود خریداری کرده بود.

۵. این تابلو که در سال ۱۹۲۳ ساخته شد، در ابتدا یک تابلوی تبلیغاتی برای املاک این منطقه محسوب می‌شد که قرار بود تنها ۱۸ ماه برپا باشد. به همین دلیل در آغاز ساخت با عبارت «هالیوودلند» (Hollywoodland) بنا شده بود.

۶. در آن زمان ۴۰۰۰ لامپ وظیفه‌ی روشنایی این تابلو را بر عهده داشتند. پس از دهه‌ی ۳۰ بود که چراغ‌های تابلوی هاولیوود خاموش شدند.

۷. تابلوی هالیوود تنها یک‌بار دیگر روشن و چراغانی شد و آن هم به مناسبت بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ بود.

۸. هزینه‌ی ابتدایی راه‌اندازی این نماد ۲۱ هزار دلار بود که تقریبا برابر است با ۳۰۰ هزار دلار کنونی.

۹. عبارت هالیوودلند تا اواخر دهه‌ی ۴۰ قرن ۲۰ بر جای ماند و سرانجام در سال ۱۹۴۹ با عبارت «هالیوود» (Hollywood) جایگزین شد.

۱۰. در طول سال‌های متمادی این تابلو چندین بار به عناوین مختلف آسیب دید یا دست‌کاری شد! سال ۱۹۳۲ یک دختر جوان با بالا رفتن از حرف H اقدام به خودکشی کرد. در دهه‌ی ۴۰ هم یک راننده‌ی ناخوش احوال از مسیر خارج شد و پس از برخورد با این تابلو، حرف H آن شکست. در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ نیز عده‌ای با خرابکاری‌های متعدد و دی پی اعتراضات گوناگون، حروف این تابلو را عوض کردند.

۱۱. با توجه خساراتی که در طی سال‌ها به این تابلو وارد شد و همچنین به دلیل فرسودگی آن، در دهه‌ی ۷۰ قرار بر آن شد که به کل این تابلو تعمیر و جایگزین شود.

۱۲. در سال ۱۹۷۸ بود که هر ۹ حرف این تابلو با کمک ۹ چهره‌ی سرشناس از جمله برادران وارنر، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

۱۳. پس از ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در اطراف این نماد انجام شد، مقامات محلی قوانین سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از این کار لحاظ کردند.

۱۴. امروزه با توجه به اتفاقات سال‌های پیشین، سیستم امنیتی و نظارتی بسیار قوی شبانه‌روزی جهت حفاظت و جلوگیری از هرگونه صدمه و تصادفی در محدوده‌ی تابلو اعمال می‌شود. به همین دلیل نزدیک شدن به این نماد برای عموم و بدون مجوز امکان‌پذیر نیست.

۱۵. برای آخرین مورد جالب است بدانید که اکنون کلیه‌ی حقوق وابسته به تابلوی هالیود، مانند استفاده از تصاویر آن در صحنه‌های فیلم، متعلق به هالیوود است.

لینک دانلود مستقیم فیلم همراه با زیرنویس

Collection

مجموعه

Leafy

برگ دار

Distinct

مجزا

Observatory

رصدخانه

Industry

صنعت

Swirl

چرخش

Openness

گستردگی

Otter

سمور دریایی

Poured

افشاندن/روان ساختن

Smuggler

قاچاقچی

Wealth

ثروت

Resort

میعادگاه

Civic

مدنی

Optimize

بهینه سازی

Stainless

ضد زنگ

Funk

هراس

Span

اندازه

Promenade

گردش

Excavated

کاوش شده

Sage

فرزانه

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.