سئوالات Multiple Choice در Listening آیلتس

سوالات چند گزینه ای در Listening آیلتس

در این پست به شما آموزش داده خواهد شد تا چگونه به سوالات چند گزینه ای با رویکردی جدید پاسخ دهید. در این پست، سه نمونه مختلف سوالات چند گزینه ای و مشکلات رایجی که پیش روی زبان آموزان می باشد مورد بررسی قرار گرفته، و استراتژی هایی برای پاسخ به این سوالات داده خواهد شد.

3 نمونه رایج سوالات چند گزینه ای
اولین نمونه از این سری سوالات، سوالات چند گزینه ای با پاسخ کوتاه می باشند. یک سوال بیان می شود و در ادامه چند گزینه برای انتخاب داده می شود. در پایین، نمونه ای از سوالات دیده می شود.

Section 1

Questions 9 and 10

Choose the correct letter, A, B or C.

9          Type of insurance chosen

                        A         Economy

                        B         Standard        

                        C         Premium

10        Customer wants goods delivered to

                        A         port

                        B         home

                        C         depot

دومین نمونه از این سری سوالات، سوالاتی هستند که با یکی از گزینه ها کامل می گردند. یک سوال بیان می شود و شما باید با یکی از گزینه ها آن سوال را کامل کنید. در پایین، نمونه ای از این سوالات دیده می شود.

Questions 36-40

Choose the correct letter, A, B or C.

36        We are all present hedonists

                        A         at school

                        B         at birth

                        C         while eating and drinking

37        American boys drop out of school at a higher rate than girls because

                        A         they need to be in control of the way they learn

                        B         they play video games instead of doing school work

                        C         they are not as intelligent as girls

آخرین نمونه از این سری سوالات، سوالاتی هستند که یک جمله بیان می شود و شما باید از بین تصاویر یکی را انتخاب کنید.
بعضی سوالات چند گزینه ای لازم است که بیش از یک گزینه را به عنوان جواب انتخاب بکنید. در مورد این گونه این سوالات نیز از همان استراتژی که برای سوالات چند گزینه ای با یک جواب درست استفاده می کنید، استفاده کنید.

مشکلات رایج در پاسخ دهی به این گونه سوالات
در این گونه سوالات، گوینده سوال در مورد هر سه گزینه صحبت خواهد کرد. بنابراین شنیدن یکی از گزینه ها به معنی درست بودن آن گزینه نمی باشد. شما باید گزینه ای که درست می باشد را انتخاب کنید، نه اولین گزینه ای که می شنوید. معمولا معادل لغوی جواب ها (Synonyms) یا پارافریز جواب ها (Paraphrase) شنیده خواهد شد. بنابراین، انتظار شنیدن همان کلمه ای که در جواب آمده است را نداشته باشید و آماده باشید تا یا معادل لغوی جواب یا پارافریز آن را بشنوید. سه گزینه ای که به عنوان یکی از جواب های محتمل داده شده خیلی به هم شبیه هستند و شاید شما نتوانید تفاوت آنها را متوجه بشوید. پیشنهاد می شود در هر گزینه به دنبال کلمه کلیدی یا (که باعـث تفاوت معنایی گزینه ها می شود بگردید. این نوع سوالات فقط مهارت شنیداری شما را محک نخواهند زند، بلکه مهارت شما در Reading نیز تست خواهد شد. سعی کنید در این سوالات، زیر کلمات کلیدی خط بکشید و تفاوت معنایی بین گزینه ها را سریعا تشخیص بدهید.

نکات
هیچ وقت سوالات بخش گذشته را بررسی نکنید زیرا پس از پایان یافتن بخش 4 ، شما 10 دقیقه برای انتقال جواب ها به Answer sheet فرصت خواهید داشت. بنابراین، از زمانی که برای چک کردن جواب های بخش حاضر داده شده برای خواندن سوالات قسمت جدید که شامل سوالات چند گزینه ای می باشد استفاده کنید. کلمات کلیدی را مشخص کنید.

کلمات کلیدی در سوال به شما در پاسخ دادن کمک خواهد کرد. کلمات کلیدی در گزینه های مختلف، آنهایی هستند که تفاوت معنایی ایجاد می کنند و باعث متمایز شدن گزینه ها از یک دیگرمی شوند.
اولین گزینه ای که به عنوان جواب می شنوید را درست تلقی نکنید. به خاطر داشته باشید که طراحان سوال سعی خواهند کرد شما را به اشتباه بیندازند.
زمان زیادی برروی یک سوال صرف نکنید. اگر جواب سوال را نمی دانید یا مطمین نیستید، یک حدس منطقی بزنید و به سوال بعدی بپردازید.
مراقب کلماتی مثل "But" یا “However” باشید. این کلمات به این معنی می باشند که گوینده می خواهد جمله قبلی را تایید کند.
تمرین بهترین وسیله برای بهتر شدن در این نوع سوالات می باشد.
جواب شما به سوالات معمولا یک حرف می باشد، نه یک کلمه. بنابراین، به دستورالعمل پاسخگویی به سوالات چند گزینه ای در زمانی که جواب ها را به Answer sheet انتقال می دهید دقت کنید.

استراتژی
دستورالعمل پاسخ به سوالات را خوب بخوانید.
سوالات را به دقت بخوانید و سعی کنید متوجه شوید که از شما در سوال چه خواسته شده است. به این منظور، کلمات کلیدی در سوال را Highlight کنید.
به گزینه های داده شده نگاه کنید و سعی کنید از طریق مشخص کردن کلمات کلیدی به تفاوت بین گزینه ها پی ببرید.
سعی کنید کلمات معادل لغوی یا پارافریزی که ممکن است بشنوید را حدس بزنید.
پاسخ سوال را حدس بزنید.
زمانی که گوش می کنید، به دنبال کلمات کلیدی و معادل لغوی باشید.
اولین جوابی را که می شنوید به عنوان جواب نهایی سوال تلقی نکنید. آنها ممکن است در مورد بیش از یک گزینه صحبت کنند و در انتها جواب را بگویند. مراقب جواب هایی که توسط گوینده تایید می شود و سپس رد می گردد باشید.
اگر فکر می کنید یک گزینه می تواند جواب درست سوال باشد، یک علامت تیک کنارش بگذارید و به گوینده گوش کنید تا مطمین شوید.
بیش از اندازه برای یک سوال وقت نگذارید. اگر جواب را از دست دادید، یک حدس بزنید و برروی سوال بعدی تمرکز کنید .

نظرات (3)

  1. النا

سلام.
تشکر میکنم بابت اطلاعاتتون که در اختیار ما قرار دادید. این همه اطلاعات به صورت رایگان لطف شما رو می رسونه. من خودم شهرستان زندگی میکنم و شرایط اومدن به تهران رو ندارم، از طرفی 1 ساله درگیر ایلتسم خودم به صورت خودخوان و هم با استفاده از...

سلام.
تشکر میکنم بابت اطلاعاتتون که در اختیار ما قرار دادید. این همه اطلاعات به صورت رایگان لطف شما رو می رسونه. من خودم شهرستان زندگی میکنم و شرایط اومدن به تهران رو ندارم، از طرفی 1 ساله درگیر ایلتسم خودم به صورت خودخوان و هم با استفاده از استاد تا سطح 5.5 رسوندم، اما هر انچه که من تو این یک سال مشکل داشتم رو با تماشای ویدئو های ورکشاپ شما در 2 روز کسب کردم. این کار واسه بچه های شهرستان که از اساتید خوب محرومند روزنه ی امیدی بود.
ممنون

ادامه مطلب
  1. Vahid Ahmadsomali

That's all true. The exercise will definitely promote your listening skills and let you fell immerse in a dynamic environment why all the other skills to somehow participated in listening sector. my main problem is just how I could maintain my...

That's all true. The exercise will definitely promote your listening skills and let you fell immerse in a dynamic environment why all the other skills to somehow participated in listening sector. my main problem is just how I could maintain my limited time appropriately.You know it's so demanding to hear, analyze, choose and mark simultaneously.

ادامه مطلب
  1. ترنج

من هنوز به طور اختصاصی وارد بحث ایلتس نشدم اما چند روز پیش یه امتحان ماک دادم برای اینکه بتونم روش تستسی رو امتحان کنم قبلش این نکات شما رو خوندم و میتونم بگم این روش شما تقریبا 99 درصد جوابگو بوده

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
VIPLogo.png

نشاني شعبه مركزی: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، خیابان ٣۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک  ٢٠ - تلفن:  ٨٨۶٨٣٧١۵ - ٨٨۶٨۶٩٧٢

logo-samandehi
تمامی حقوق سایت برای آموزشگاه زبان بیان برتر محفوظ است

bayanbartar-logo

درس هنوز ارائه نشده است

دانشجو عزیز بیان برتر، مهلت تکمیل فرم دو برنده خوش شانس تحصیل در کانادا از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه به اتمام رسیده است.

لطفا نام کاربری (کد ملی) را به صورت صحیح وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.
لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید
لطفا رشته تحصیلی خود را وارد نمایید
لطفا محدوده منزل خود را وارد نمایید
لطفا محدوده محل کار خود را وارد نمایید
جنسیت:
لطفا جنسیت خود را وارد نمایید
تاریخ تولد:
/ / لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید
مقطع تحصیلی:
Invalid Input
کشور مقصد:
Invalid Input
طریقه آشنایی :
Invalid Input

منشور اخلاقی و انضباطی موسسه فرهنگی آموزشی (VIP)
موسسه فرهنگی آموزشی بیان برتر با توجه به اهمیت دوره های آموزشی خود، عدم رعایت مسائل انضباطی و مقررات آموزشی را باعث ایجاد بی نظمی و پایین آمدن بازدهی کلاس می داند که در نتیجه منجر به عدم بهره گیری کافی زبان آموزان می شود. لذا آیین نامه انضباطی این مرکز جهت اطلاع رسانی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که رعایت تمامی موارد آن برای داوطلبین عزیز الزامی است و در صورت عدم رعایت، موسسه محق خواهد بود بدون هیچ توضیحی و بدون برگشت هیچ وجهی، زبان آموز خاطی را از ادامه شرکت در کلاس ها منع کند.

1. دو آزمون آزمایشی آیلتس (ماک ) رایگان برای هر دانشجو دوره سامیت در نظر گرفته شده که موظف هستند آزمون اول را قبل از شروع دوره و آزمون دوم را بعد از اتمام دوره در تاریخ های معین شده ثبت نام نمایند و بدیهی است خارج از این تاریخ ها آزمون های رایگان منقضی خواهد شد و هر فرد ملزم به پرداخت هزینه برای ثبت نام آزمون ها می باشد.
2.رعایت ادب و احترام نسبت به مدیر، اساتید و دیگر کارکنان دوره های آموزشی
3.سعی شایسته در یادگیری، تحصیل و اطاعت از دستورهای آموزشی و تربیتی
4.رعایت موازین اخلاقی، حفظ حجاب و شئونات اسلامی، حضور به موقع در محل برگزاری کلاس ها و خروج آن در پایان ساعت آموزشی، پرهیز از تجمع در راهروها و محیط مقابل ساختمان محل برگزاری کلاس ها
5.جهت حفظ انضباط آموزشی موسسه، غیبت بیش از سه جلسه در کلاس ها بدون هماهنگی به معنای انصراف از حضور در کلاس ها تلقی می شود. 
6.پنج دقیقه قبل از شروع کلاس ها داوطلب ملزم به حضور در محل تشکیل کلاس ها می باشد. (از آوردن همراه هنگام تشکیل کلاس های درسی جداً خودداری فرمایید).
7.تسویه حساب مالی داوطلبان می بایست قبل از شروع اولین جلسه کلاس به صورت کامل انجام شود. در غیراین صورت موسسه جهت منع حضور داوطلب در کلاسها، محق و مختار خواهد بود. تبصره: درصورت وجود شرایط خاص پرداخت برای زبان آموز، نحوه پرداخت در قبض رسید درج می گردد. 

مهم: مدارک و شهریه دریافتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی گردد.
تبصره 1: درصورت انصراف زبان آموز به هردلیل پس از ثبت نام، بیش از 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 10 درصد، 10 الی 14 روز کاری مانده تا شروع کلاس 20 درصد، کمتر از 10 روز کاری مانده تا شروع کلاس پس از کسر 30 درصد از کل شهریه، مابقی شهریه عودت داده میشود و پس از شروع کلاس ها تحت هیچ شرایطی شهریه پرداختی عودت نخواهد شد. تبصره 2: در راستای احترام به عقاید زبان آموزان، چنانچه بیش از 50 درصد زبان آموزان به استناد فرم نظرسنجی موسسه فقط تا جلسه سوم برگزاری کلاس، نسبت به نحوه تدریس مدرس دوره معترض باشند، موسسه متعهد میگردد بلافاصله نسبت به تعویض مدرس اقدام نماید. بدیهی است درخواست پس از نظرسنجی جلسه سوم منجر به تعویض استاد نخواهد شد.    تبصره 3: تشکیل حتی یک جلسه از یک درس در هرکلاس، حتی بدون حضور زبان آموز به منزله شروع کلاس ها می باشد.
تبصره 4: انتقال هزینه کلاس به هر دلیل و مشکلی از سمت زبان آموز به ترم یا ترم های آتی امکان پذیر نمی باشد.
8.مسئولیت کلیه حوادث و مشکلات کاری، شغلی و خانوادگی زبان آموز، مشکلات پزشکی و بستری های بیمارستانی، پس از شروع کلاس ها صرفاً متوجه زبان آموز بوده و موسسه با توجه به عدم امکان جایگزینی در کلاس شروع شده، هیچ گونه تعهدی در ارتباط با عودت وجه و یا حتی جابجایی کلاس زبان آموز نخواهد داشت.
9.قابلیت جابجایی و انتقال به روزهای دیگر غیر از روزهای مشخص شده در فرم ثبت نام برای دانشجو وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بدون مشورت و صلاحدید مشاورین اقدام به ثبت نام آنلاین درتمامی دوره ها کند ،هرگونه مسئولیتی از موسسه سلب و به عهده ی دانشجو خواهد بود

Untitled Box

بیان برتری عزیز، مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.