امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطوریکه می دانید، در حال حاضر مراکز متعددی در ایران مشغول به برگزاری آزمون آیلتس هستند. در این بین، نام مراکز قدیمی تری مانند آیلتس تهران، عصردین و دانش، ایرسافام و دانشگاه آزاد و مراکز جدیدی مانند کالج ماهان، شکوه و پروشات نوین به چشم می خورد.

یکی از دغدغه های زبان آموزانی که خود را برای این آزمون آماده می کنند، انتخاب بهترین مرکز می باشد و در این بین با تبلیغات ضد و نقیض دوستان یا آموزشگاهها مواجه میشوند که تصمیم گیری را برای آنها سخت خواهد کرد.

بنابراین، پیش از تصمیم گیری به چند نکته توجه کنید:

نمره Writing بالا؟

از تاریخ 3 نوامبر، تمامی برگه های Listening، Reading و Writing خارج از ایران تصحیح می شوند و بنابراین تبلیغات در ارتباط با نمره بالا یا پایین در این مهارت ها پوچ و بی اساس خواهد بود.

نمره Speaking بالا؟

در حال حاضر، تنها، نمره Speaking در خود مراکز و با نظارت دقیق idp داده میشود، که در برخی از این مراکز مانند کالج ماهان، شکوه و پروشات، که همگی تحت نظارت یک موسسه و دارای کد IR007 هستند (تنها مکان برگزاری این مراکز متفاوت است)، ممتحن ها یکسان بوده و به صورت چرخشی بین این مراکز آزمون می گیرند. از اینرو تبلیغ در ارتباط با بالاتر نمره دادن، یا بدون استرس تر بودن مصاحبه در یک مرکز نیز پوچ می باشد.

مراقبین خوش رفتار؟

تمامی مراقبین و ناظرین آزمون از طرف موسسه idp و سازمان سنجش مشخص شده و بنابراین تحت تاثیر تبلیغات کذب در ارتباط با نوع رفتار خوب یا بد مراقبین قرار نگیرید.

امکانات مرکز؟

تنها تفاوت بین مراکز در حاضر حاضر، از نظر امکاناتی نظیر موارد زیر خواهد بود:

- شرایط بهتر سالن برگزاری

- دوری یا نزدیکی و در دسترس بودن مرکز

- آکوستیک بودن اتاق های مصاحبه Speaking

- امکان انتخاب تایم Speaking به دلخواه شرکت کنندگان

- امکانات رایگان قبل از آزمون مانند برگزاری ورک شاپ های آمادگی یا امکان تصحیح Writing

- پذیرایی قبل از آزمون به منظور کاهش استرس

- و یا در دسترس بودن مسئولین مرکز از زمان ثبت نام تا گرفتن کارنامه

 

بنابراین پیشنهاد می شود، با درنظر گرفتن تمام ملاحظات، مرکزی را انتخاب نمایید که بهترین نتیجه را از آزمون خود بگیرید.

می توانید نظرات و تجربیات خود را در مورد نحوه برگزاری این مراکز در بخش زیر کامنت بگذارید. تاکید میشود این کامنت ها برخلاف صفحات نظرسنجی در سایت های دیگر، کاملا باز بوده و بدون تایید شدن در داخل سایت قرار می گیرد. و بنابراین آکادمی بیان برتر به هیچ عنوان مسئولیتی در مورد نظرات و کامنت های ارائه شده برعهده نخواهد داشت. تنها درصورتیکه این نظرات تبلیغاتی، پستی نامرتبط با تجربه آزمون در مراکز و یا توهین به مرکزی خاصی یا ممتحن های مراکز باشند، حذف خواهند شد.

لیست مراکز مجاز آزمون را نیز می توانید از سایت سازمان سنجش دریافت کنید.

نظرات (68)

  1. مریم

سلام دوستان،<br /><br />من دو ماه پیش عصر دین و دانش امتحان دادم، خیلی بی نظم و شلوغ بود. صدای چکش کاری بتعث میشد حواس آدم پرت بشه. ضمن اینکه برگه های سوال لیسنینگ رو هم با ده ثانیه تاخیر دادن!

 
  1. امیر تهران

وقت خودتونو با این چیزا هدر ندید من 6 بار امتحان دادم 4بار ایزسافام 1 بار ارمنستان 1 بار هم عصر دین و دانش ، فقط سعی کنید زبان یاد بگیرید ...تو این امتحان هیچ معجزه ای قرار نیست بیافته ، اگه واقعا زبان بلدی و میتونی به عنوان مثال یه رایتینگ بدون...

وقت خودتونو با این چیزا هدر ندید من 6 بار امتحان دادم 4بار ایزسافام 1 بار ارمنستان 1 بار هم عصر دین و دانش ، فقط سعی کنید زبان یاد بگیرید ...تو این امتحان هیچ معجزه ای قرار نیست بیافته ، اگه واقعا زبان بلدی و میتونی به عنوان مثال یه رایتینگ بدون اشتباه ( با تاکید بدون اشتباه ) بنویسی بعدش برو هرجا میخوای امتحان بده ..... همه موسسه ها و معیارهاشون واسه نمره یکی هستش .<br />فقط حداقل کاری که دست موسسه است همون بحث لیستنیگ که هدفون حتما داشته باشه . همین .

ادامه مطلب
 
  1. Ahmad

مرسی از بیان برتر که این صفحه رو باز کرد تا همه نظراتشون رو میگن و ما حداقل شاید بفهمیم همه جا چه حبره! فقط خواستم تشکر کرده باشم. تعریف بیان برتر رو همیشه شنیدم. من قبلا موسسه آفرینش کلاس رفتم و حالا میفهمم که پولم رو دور ریختم. امیدوارم که شما...

مرسی از بیان برتر که این صفحه رو باز کرد تا همه نظراتشون رو میگن و ما حداقل شاید بفهمیم همه جا چه حبره! فقط خواستم تشکر کرده باشم. تعریف بیان برتر رو همیشه شنیدم. من قبلا موسسه آفرینش کلاس رفتم و حالا میفهمم که پولم رو دور ریختم. امیدوارم که شما موفق باشین و با همین نوع اطلاع رسانی هاتون همیشه موفق هستید و بیشتر هم خواهید بود در آینده.

ادامه مطلب
 
  1. سارا

من هم با نظر شما کاملا موافق هستم! مراکز واقعا تبلیغات الکی میکنن. من 3 بار آزمون دادم و بین مراکز غیر از مسافت محل آزمون تفاوتی در نمره دهی وجود نداشت. بنابراین فکر میکنم تغییر مرکز به نظرم خیلی غیرعاقلانه است. ممنون از شما که بدور از تبلیغات...

من هم با نظر شما کاملا موافق هستم! مراکز واقعا تبلیغات الکی میکنن. من 3 بار آزمون دادم و بین مراکز غیر از مسافت محل آزمون تفاوتی در نمره دهی وجود نداشت. بنابراین فکر میکنم تغییر مرکز به نظرم خیلی غیرعاقلانه است. ممنون از شما که بدور از تبلیغات مردم را راهنمایی میکنید.

ادامه مطلب
 
  1. نوید تجربه

ایرسافام خیلی خوبه من تجربه شو داشتم. ولی چیه پروشات میگه صدا هم از بلندگو میاد، هم از هدفون. آقا من ایرسافام آزمون دادم همین جوری بود، تایم پخش تو هدفون با بلندگو فرق میکنه اصلا آدم بهم میریزه. من میخوام شکوه آزمون بدم که این چیزا دیگه توش نیس....

ایرسافام خیلی خوبه من تجربه شو داشتم. ولی چیه پروشات میگه صدا هم از بلندگو میاد، هم از هدفون. آقا من ایرسافام آزمون دادم همین جوری بود، تایم پخش تو هدفون با بلندگو فرق میکنه اصلا آدم بهم میریزه. من میخوام شکوه آزمون بدم که این چیزا دیگه توش نیس. همه با هدفون میدن و بس. این کارا چیه دیگه.

ادامه مطلب
 
  1. مریم

من دوره آیلتس بیان برتر رو همین هفته پیش تموم کردم.واقعا رایتینگ و اسپیکینگ عالی بود.جدا بهتون پیشناهاد میکنم واس آمادگی آیلتس همینجارو انتخاب کنین. از وورک شاپ ها هم رایتینگ حرف نداره.به شرطی که تمرینارو همراه کلاس پیش ببرین.آزمون اصلی هنوز...

من دوره آیلتس بیان برتر رو همین هفته پیش تموم کردم.واقعا رایتینگ و اسپیکینگ عالی بود.جدا بهتون پیشناهاد میکنم واس آمادگی آیلتس همینجارو انتخاب کنین. از وورک شاپ ها هم رایتینگ حرف نداره.به شرطی که تمرینارو همراه کلاس پیش ببرین.آزمون اصلی هنوز ندادم ولی ماک ها خعلی منظم و دقیق برگزار میشه.سه سال پیش هم دوره آیلتس رو [censored]گذروندم که کلا دوتا رایتینگ واس ما تصحیح کردن و یه پنج مین سرجمع حرف زدیم تو کلاس.رسما پیچونده شدیم تو [censored]!!!

ادامه مطلب
 
  1. Ali

manam to irsafam dadam emtehan khub bud dar kol vali nemidunam chera hame bad migoftan khub bud khuidash

 
  1. setare

من قبلا شنیده بودم که مرکز پروشات و شکوه و ماهان اگزمینراش یکی هستن و مطلب بالا رو هم خوندم مطمئن شدم که هرسه تا یکی هستند و فقط جاهای برگزاریشون فرق می کنه. پس فکر کنم اینی که میگین اگزمینرم اینجا خوب بود و اونجا بد بود یکم بی منطقه....

من قبلا شنیده بودم که مرکز پروشات و شکوه و ماهان اگزمینراش یکی هستن و مطلب بالا رو هم خوندم مطمئن شدم که هرسه تا یکی هستند و فقط جاهای برگزاریشون فرق می کنه. پس فکر کنم اینی که میگین اگزمینرم اینجا خوب بود و اونجا بد بود یکم بی منطقه. نه؟[/quote]<br /><br />manam in hafte mahan emtehan dadam va examiner aghaie rafieyi boodan. kheily khoshbarkhord o khoob boodan o aslan ham behem stress nadadan. badan az doostam shenidam ishoon examinere irsafam ham mesle inke hastan. manam fekr mikonam examinera alan hame ba ham yeki hastan. Alanam montazere nomre hastam o motmaenam nomreye khoobi migiram. kheiily mehraboon boodan akhe :lol: :lol: :lol:

ادامه مطلب
 
  1. نیما

[quote name="سارا"][quote name="نیما"]سلام ! من هم کالج ماهان امتحان دادم و هم پروشات. در مقایسه باید بگم که پروشات عالیه و ممتحن هم خیلی برخوردش عالی بود و بهم اجازه می داد که حرف رو تموم کنم. برعکس ممتحن کالج ماهان این اجازه رو نمی داد. کلا رو...

[quote name="سارا"][quote name="نیما"]سلام ! من هم کالج ماهان امتحان دادم و هم پروشات. در مقایسه باید بگم که پروشات عالیه و ممتحن هم خیلی برخوردش عالی بود و بهم اجازه می داد که حرف رو تموم کنم. برعکس ممتحن کالج ماهان این اجازه رو نمی داد. کلا رو اعصابم بود. <br />نمره اسپیکینگ من در کالج ماهان 7 شد. اما چون حق خودم نبود پروشات ثبت نام کردم و اسپیکینگ 8 شدم. [/quote]<br /><br />من قبلا شنیده بودم که مرکز پروشات و شکوه و ماهان اگزمینراش یکی هستن و مطلب بالا رو هم خوندم مطمئن شدم که هرسه تا یکی هستند و فقط جاهای برگزاریشون فرق می کنه. پس فکر کنم اینی که میگین اگزمینرم اینجا خوب بود و اونجا بد بود یکم بی منطقه. نه؟[/quote]<br />شما می تونید اینطور برداشت کنید. من تجربه شخصی خودم رو گفتم. اما شما معلومه که دارید با جانب داری صحبت میکنید که دارید این حرف رو میزنید.

ادامه مطلب
 
  1. سارا

[quote name="نیما"]سلام ! من هم کالج ماهان امتحان دادم و هم پروشات. در مقایسه باید بگم که پروشات عالیه و ممتحن هم خیلی برخوردش عالی بود و بهم اجازه می داد که حرف رو تموم کنم. برعکس ممتحن کالج ماهان این اجازه رو نمی داد. کلا رو اعصابم بود. <br...

[quote name="نیما"]سلام ! من هم کالج ماهان امتحان دادم و هم پروشات. در مقایسه باید بگم که پروشات عالیه و ممتحن هم خیلی برخوردش عالی بود و بهم اجازه می داد که حرف رو تموم کنم. برعکس ممتحن کالج ماهان این اجازه رو نمی داد. کلا رو اعصابم بود. <br />نمره اسپیکینگ من در کالج ماهان 7 شد. اما چون حق خودم نبود پروشات ثبت نام کردم و اسپیکینگ 8 شدم. [/quote]<br /><br />من قبلا شنیده بودم که مرکز پروشات و شکوه و ماهان اگزمینراش یکی هستن و مطلب بالا رو هم خوندم مطمئن شدم که هرسه تا یکی هستند و فقط جاهای برگزاریشون فرق می کنه. پس فکر کنم اینی که میگین اگزمینرم اینجا خوب بود و اونجا بد بود یکم بی منطقه. نه؟

ادامه مطلب
 
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما