بهبود نمره Speaking :

اولین قدم برای بالا بردن نمره خود در آزمون Speaking  این است که بدانید در حقیقت در آزمون آیلتس IELTS چه مواردی سنجیده می شوند و ممتحن در حقیقت به چه شکل مهارت شما در زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. مهارت Speaking در آزمون آیلتس IELTS  در چهار قسمت مهم ارزیابی می شود،


1. Grammatical Range and Accuracy
2. Fluency and Coherence
3. Lexical Resource
4. Pronunciation


 
خوب حالا بیایید نگاهی دقیق تر به هر کدام از این چهار مهارت داشته باشیم، یاد بگیریم که این چهار مهارت در مکالمه انگلیسی  چه هستند و چه نیستند

اول از همه معرفی بخش Grammatical Range and Accuracy: (که در پست های دیگر بقیه مهارت ها معرفی می شود)  

⭕️  مهارت Grammatical Range and Accuracy : منظور این مهارت، این است که شما صحبت کنید و در صحبت کردن اشتباهی نداشته باشید (چه در استفاده از گرامر و چه در استفاده درست از کلمات مربوط به موضوع) ولی کار به همین آسانی نیز نیست، اگر شما تلاش کنید که ساده صحبت کنید و جملات ساده و کوتاه بگویید، نمره خوبی دریافت نخواهید کرد، باید تلاش کنید که تنوع گرامری داشته باشید و در حالیکه نشان می دهید در استفاده از ساختارهای گرامری مهارت دارید، اشتباهی نداشته باشید. برای روشن شدن مطلب توجه کنید که حتی یک انگلیسی زبان هم اگر کم و ساده صحبت کند نمره خوبی در آزمون آیلتس IELTS نخواهد گرفت. حال سوال این است که چه گرامرهایی بهتر است که در صحبت کردن شما استفاده شوند؟

 

⭕️  گرامر ها در زبان انگلیسی به دو گروه Progressive و Static تقسیم می شوند، صحبت کردن به زبان انگلیسی بدون استفاده از گرامرهای Progressive غیر ممکن است، در حالیکه شما می توانید گرامرهای Static را برای مدت درازی در صحبت کردن استفاده نکنید، بعنوان مثال گرامر زمان حال ساده و گذشته ساده دو گرامر از گروه Progressive هستند، در حالیکه ساختارهای مختلف استفاده از کلمه As در جمله به گروه Static تعلق دارند، در آزمون آیلتس IELTS مهم این است که شما بتوانید گرامرهای Progressive  گوناگونی را در صحبت کردن بکار ببرید، در حالیکه استفاده از گرامرهای استاتیک اهمیت چندانی ندارد. اصلی ترین گرامر های Progressive به قرار زیر هستند:

1. Simple Present
2. Simple Past
3. Present Perfect
4. Past Perfect
5. Present / Past Continuous
6. Passive
7. If clause

استفاده از این گروه گرامری در صحبت کردن وقتی ممکن است که به استفاده از آنها عادت کرده باشید و همینطور الگوهایی از قبل آماده در ذهنتان داشته باشید که به راحتی این ساختارها را در آن ها بارها استفاده کرده باشید و سر جلسه مصاحبه بدون نیاز به فکر کردن، این ساختارها برای شما جاری شوند.

بعنوان مثال وقتی که ممتحن از شما سوالی می پرسد که به آن قبلا فکر نکرده اید، می توانید اینطور شروع کنید:


Actually, I dont think that  I've ever thought about this subject before, but well now that I am thinking about it….

اینگونه الگوها که برای صحبت کردن به شما کمک می کنند و همینطور زمان کافی برای تفکر در ذهن شما ایجاد می کنند، می توانند در عین حال فرصتی باشند که بتوانید مهارت خودتان را برای داشتن تنوع در استفاده از گرامرهای Progressive اثبات کنید.
Pattern ها نه تنها زبان آموزان را برای آزمون کمک می کنند، بلکه آنها را قادر می سازند که مانند یک بومی زبان صحبت کنند و در استفاده از کلمات و همینطور حروف اضافه اعتماد به نفس داشته باشند.  

  •  (البته سعی کنید که با تمرین مکرر از این پترن ها به شکل طبیعی استفاده کنید.)